Gönderen Konu: Yeni Başlayan Oyuncu Rehberi  (Okunma sayısı 130 defa)

Flushroyale

  • Yönetici
  • Tam Üye
  • *****
  • İleti: 159
    • Profili Görüntüle
Yeni Başlayan Oyuncu Rehberi
« : 30 Eylül 2020, 18:59:06 »
1) Oyun başlangıçında hangi yetenekleri seçmeliyim?- Oyuna ilk başladığınız takdirde sizden 3 adet yetenek seçmeniz istenir. Seçtiğiniz yetenekleriniz 125 , diğer yetenekleriniz 50 olarak oyuna başlarsınız. Sunucu içerisinde yalnızca Mining , Blacksmithing , Taming yeteneğiniz level atladıkça size verilen skill point ile geliştirilir. Level 100 olduğunuz takdirde seçmiş olduğunuz 2 yeteneğinizi 400 yapmaya hak kazanırsınız.

2) Nasıl level seviyemi geliştirebilirim?- Level 1 - Level 50 aralığında "Orc" öldürererek , Level 50 - Level 100 aralığını "Evil Gm" öldürerek level seviyenizi geliştirebilirsiniz. Orc spawnlarına ulaşmak için Travel Stone üzerinden gate alanına gidebilirsiniz. Evil Gm spawnlarına ulaşmak için dungeonları ve gate alanındaki evil gm spawnlarına giden gateleri kullanabilirsiniz.

3) Statlarımı nasıl arttırabilirim ve öncelik olarak hangi statımı geliştirmemi önerirsiniz?- Statlarınızı her level seviyesi geliştirdiğinizde +5 olarak yükseltebilirsiniz. Stat geliştirmek için kullanılan Stat Tome eşyasını "Lord Abyss" adlı yaratığı öldürerek elde edebilirsiniz. Level 50 seviyesine gelene kadar STR statınızı 300 yapmanızı öneririz. Level 50 olduğunuz takdirde ".Level" menüsünden ödül olarak almış olduğunuz "Life Drain Sword" ve "Healing Armor" ile Evil Gm'leri öldürerek level kasımınıza rahatça devam edebilirsiniz.

4) Mining yeteneğim kaç olduğunda madenlerden değerli ore elde edebilirim?- Mining yeteneğiniz 400 olduğu takdirde madenlerden değerli ore çıkarmaya başlayabilirsiniz.

5) Herhangi bir skillcap mevcutmudur?- Herhangi bir skillcap mevcut değildir. Tüm yeteneklerinizi 400 sınırlı olacak şekilde geliştirebilirsiniz.

6) Oyun içerisindeki eşyalara hangi vendorlardan ulaşabilirim?- Trade Zone ve Young Area bölgesinde bulunan vendorlardan oyun içerisindeki tüm temel eşyalara ulaşabilirsiniz.

7) Craft eşyaları vendorlardan 10 adet 10 adet alınıyor bunun sebebi nedir?- Craft eşyalarının satın alınma adetinin kısıtlanması sunucu içerisindeki çanta sayısını ve in-game içerisinde problem yaşanmaması için alınan önlemdir. Kasıtlı olarak herhangi bir kısıtlama yapılmamıştır. Bu ve benzeri alınan önlemler sizler ve bizler için daha sağlıklı oyun keyfi sunması için yapılmıştır.

8) Hazine açmak için gerekenler nelerdir ve dropları nasıldır?- Hazine Şişeleri yalnızca "Life Crippers" adlı yaratıktan çıkmaktadır. Hazineleri okumak için "Cartography" açmak "Lockpicking" yeteneği gereklidir. Hazineler içerisinden değerli eşyalar elde etme imkanınız mevcuttur. Hazine chestleri yalnızca korumasız alan bölgesinde spawn olmaktadır.

9) Pvm için güçlü boss ve yaratıkları öldürmek için hangi eşyalar beni güçlendirir?

- Öncelikle Level 100 olup STR , DEX ve INT statlarınızı 400 , 200 , 200 sınır olacak şekilde tamamlamanızı öneririz. Tamamlama işleminden sonrasında "Tailor" craft olarak yapacağınız Stat Robe +15 isimli eşyayı kullanarak statlarınızı 15 arttırabilirsiniz.

- Craft olarak "Dex Earrings" ve "Str Bracelet" eşyasını elde ederek STR ve DEX statınıza +25 değer kazandırmanızı öneririz.

- Khalim Warrior adlı yaratıktan elde edeceğiniz "Khalim Boots" DEX statınıza +50 değer kazandırır.

- Bu şekilde karakterinize altyapıyı kurduğunuz takdirde STR 440 , DEX 290 , INT 215 olacaktır. Silah olarak "Fire Bow" veya "Earth Bow"  ve armor olarak "Arcane Armor" kullanarak oyun içerisindeki her türlü boss ve npc'yi öldürebilirsiniz.

10) Eşyaları craft etmek için bazı eşyalarda 450 yetenek istiyor bu yeteneklerimizi nasıl arttırabiliriz?

- Sunucu içerisindeki yeteneklerinizi yükselteceğiniz eşyalar ;

- Soldier's Wizard Hat +50 Magery (Hell's Mage Drop)

- Evilsmith Pickaxe +50 Mining (Evilsmith Drop)

- Evilsmith Hammer +50 Blacksmithing (Evilsmith Drop)

- Hatchet Axe +60 Bowcracfting (Hatchet Drop)

- Hephasto Taming Staff +40,+60,+80 (Evildor Hephasto Drop)

Eşyalarını belirtilen yaratıkları öldürerek elde edebilirsiniz.

11) Trully Ingot ve Weapon Upgrade nedir?

- Weapon upgrade "King Wyrm" isimli yaratıktan düşmektedir. Elde ettiğinizde 50 trully ingot ile birleştirip weapon upgrade eşyasını kullanılabilir duruma getirebilirsiniz.

- 50.000 gold karşılığında forge işlemi uygularsanız , 50.000 goldunuzu eriterek = 1 trully ingot elde edebilirsiniz.

- Silahlar +5 upgrade kısmına herhangi bir yanma işlemi olmadan arttırılmaktadır. +5 üzerindeki işlemleriniz için silahlarınızda yanma riski yaşayabilirsiniz!

12) Fire ve Earth bow için craft eşyaları nelerdir?

- Fire ve Earth bowlarınızı 30 adet fire log veya 30 adet earth log karşılığında 460.0 Bowcrafting yeteneği ile elde edebilirsiniz. (460.0 Bowcraft = Hatched Axe)

13) Evlerimizi nereye kurabiliriz ve guild sistemi aktifmidir?

- Evlerinizi yalnızca "Sanctum Area" bölgesine kurabilirsiniz. Evinizi kurma işleminizi tamamladıktan sonra lütfen onay için iletişime geçin. Guild kurulumları aktif durumdadır. Guild sahibi olmak için "good" ünvanlı vendordan guild deed almanız ve keep,tower veya castle sahibi olmanız gerekmektedir.

14) Weapon Enchant nedir?

- "Lord King Leoric" isimli boss'tan "soulstone of azmoal" eşyasını elde ederek spawn yakınlarında bulunan "cursed skull" isimli eşyaya 4 adet eklemeniz durumunda "Lord Azmoal" bölgesine giden gate açılacaktır. "Lord Azmoal" yaratığını öldürdükten sonra random weapon enchant elde edebilirsiniz.

- Enchant çeşitleri Bleeding,Moveback,Extra Damage ve Disarm olmak üzere 4 çeşittir. Bonusunuza göre karşı tarafa belirli oranlarla bu bonus üzerlerinden hasar vermenizi sağlar.

15) Craft Experience sistemi nedir?

- Her yaptığınız craft eşya için belirli bir oranda "experience" kazanırsınız. Bu sebepten yeteneklerinizi geliştirirken "experience" kazanmaya devam edebilirsiniz.

Sunucu in-game içerisindeki tüm evler,eşyalar,armorlar,silahlar,binekler,bonuslar,sistemler,etkinlikler,world alanları,in-game komutlar,in-game dinamikler ve in-game spawn bilgilerine ;

- http://www.thesanctum.gen.tr/rehber adresinden ulaşabilirsiniz. Herhangi bir soru , sorun veya aciliyet durumunuzda özelden bana istediğiniz zaman yazabilirsiniz. Hoşgeldiniz. Keyifli vakitler.